Конвертер DC/DC Traco Power TEN 30-2432WIN
Последняя цена (на момент наличия)
- Производитель: Traco Power
- Модель: TEN 30-2432WIN
- Наличие: Нет в наличии
Технические характеристики
| Выходное напряжение | 5/±15 VDC |
| Выходной ток | 4000/333/333 mA |
| Номинальная мощность | 20 W |
| Количество выходов | triple |
| Входное напряжение | 9-36 VDC |
| Тип корпуса | Metal Case |
| Тип крепления | PCB Mount |
| Тип соединения | THD (Through-Hole Device) |
| Footprint Type | 2" x 1" |
| Длина | 50.8 mm |
| Ширина | 25.4 mm |
| Глубина | 10.2 mm |
| Эффективность | 88 % |
| Максимальная температура | 75 °C |
| Минимальная температура | -40 °C |
| Вес | 30.5 g |
| Шум | 50 mVp-p typ. |
| Емкостная нагрузка | 8000 µF |
| Удаленное вкл./выкл. | Yes |
| Сертификаты безопасности | EN 60950-1, EN 62368-1 |
| Изоляция | Functional Insulation |
| Напряжение изоляции ввода/вывода | 1600 VDC |
Краткое описание
The TEN 30WIN series is a family of high performance 30W DC/DC converter modules featuring ultra wide 4:1 input voltage ranges in a compact low profile case with industry-standard footprint. Standard features include remote On/Off, output voltage trimming, over voltage protection, under voltage lockout, over temperature and short circuit protection. Typical applications for these products are battery operated equipment and distributed power architectures in communication and industrial electronics, everywhere where isolated, tightly regulated voltages are required and space is limited on the PCB.