Конвертер DC/DC Traco Power THD 15-2412WIN
Последняя цена (на момент наличия)
- Производитель: Traco Power
- Модель: THD 15-2412WIN
- Наличие: Нет в наличии
Технические характеристики
| Выходное напряжение | 12 VDC |
| Выходной ток | 1250 mA |
| Номинальная мощность | 15 W |
| Footprint Type | DIP24 |
| Длина | 31.8 mm |
| Ширина | 20.3 mm |
| Глубина | 10.2 mm |
| Эффективность | 90 % |
| Максимальная температура | 85 °C |
| Минимальная температура | -40 °C |
| Вес | 16.2 g |
| Шум | 60 mVp-p typ. |
| Емкостная нагрузка | 600 µF |
| Удаленное вкл./выкл. | Yes |
| Сертификаты безопасности | EN 60950-1, EN 62368-1 |
| Изоляция | Functional Insulation |
| Напряжение изоляции ввода/вывода | 1600 VDC |
Краткое описание
The THD 15WIN series models provide 15 Watt output power out of a very compact shielded metal case that occupies only 1 inch² of board space. The converters work with a high efficiency over the full load range and draw a very low input current at no load conditions. All models have a wide 4:1 input voltage range and a precisely regulated output voltage. Typical applications for these converters are mobile equipment, instrumentation, distributed power architectures in communication and industrial electronics and everywhere where space on PCB is critical