Конвертер DC/DC Traco Power THL 15-2422WI
Последняя цена (на момент наличия)
- Производитель: Traco Power
- Модель: THL 15-2422WI
- Наличие: Нет в наличии
Технические характеристики
| Выходное напряжение | ±12 VDC |
| Выходной ток | 625/625 mA |
| Номинальная мощность | 15 W |
| Количество выходов | dual |
| Входное напряжение | 9-36 VDC |
| Footprint Type | 1" x 1" |
| Длина | 25.4 mm |
| Ширина | 25.4 mm |
| Глубина | 10.16 mm |
| Эффективность | 89 % |
| Максимальная температура | 90 °C |
| Минимальная температура | -40 °C |
| Вес | 15 g |
| Шум | 100 mVp-p max. |
| Емкостная нагрузка | 440 µF |
| Удаленное вкл./выкл. | Yes |
| Сертификаты безопасности | EN 62368-1 |
| Изоляция | Functional Insulation |
| Напряжение изоляции ввода/вывода | 1500 VDC |
Краткое описание
The THL 15WI series is Traco Power's latest addition to the existing 15 Watt DC/DC converter range. With the focus on combining cost efficiency and quality this isolated high performance 15 Watt DC/DC converter is suitable for many different applications. The series comes in an encapsulated, shielded 1" x 1" x 0.4" metal package and has a fully integrated EN 55032 class A filter. High efficiency up to 91% enables the converter to operate from –40°C to +70°C without derating. All models have an ultra wide 4:1 input voltage range and precisely regulated, isolated outputs. The series meets the latest IT safety certifications (UL 62368-1) and is thus eligible for uses in mobile equipment, instrumentation, distributed power architectures in communication and industrial electronics and everywhere where cost efficiency and quality are critical factors.