Конвертер DC/DC Traco Power THN 15-4812WIR
Последняя цена (на момент наличия)
- Производитель: Traco Power
- Модель: THN 15-4812WIR
- Наличие: Нет в наличии
Технические характеристики
| Выходное напряжение | 12 VDC |
| Выходная регулировка | 10.8-13.2 VDC |
| Выходной ток | 1300 mA |
| Номинальная мощность | 15.6 W |
| Footprint Type | 1" x 1" |
| Длина | 25.4 mm |
| Ширина | 25.4 mm |
| Глубина | 9.9 mm |
| Эффективность | 89 % |
| Максимальная температура | 90 °C |
| Минимальная температура | -40 °C |
| Вес | 16.5 g |
| Шум | 100 mVp-p typ. |
| Емкостная нагрузка | 600 µF |
| Удаленное вкл./выкл. | Yes |
| Сертификаты безопасности | EN 60950-1, EN 62368-1, EN 50155 |
| Изоляция | Functional Insulation |
| Напряжение изоляции ввода/вывода | 3000 VDC |
Краткое описание
The THN 15WIR series is a family of ruggedized 15 W DC/DC converters for highest reliability in harsh environments. The converters have an increased resistance against electromagnetic interference, shock/vibration and thermal shock. The approvals according to standards EN 50155 and EN 61373 qualify them for railway and transportation systems. The qualification for the fire behaviour of components according to EN 45545-2 and the safety approval according IEC/EN 60950-1, UL60950-1 support a potential compliance test of the application. Built-in EMI 55022 class A filter, input under-voltage-lockout, short circuit protection, remote On/Off and output voltage trim are further features which facilitate the design in.