Конвертер DC/DC Traco Power THN 30-2423WIR
Последняя цена (на момент наличия)
- Производитель: Traco Power
- Модель: THN 30-2423WIR
- Наличие: Нет в наличии
Технические характеристики
| Выходное напряжение | ±15 VDC |
| Выходной ток | 1000/1000 mA |
| Номинальная мощность | 30 W |
| Footprint Type | 1" x 1" |
| Длина | 25.4 mm |
| Ширина | 25.4 mm |
| Глубина | 9.9 mm |
| Эффективность | 91 % |
| Максимальная температура | 80 °C |
| Минимальная температура | -40 °C |
| Вес | 18 g |
| Шум | 100 mVp-p typ. |
| Емкостная нагрузка | 500 µF |
| Удаленное вкл./выкл. | Yes |
| Сертификаты безопасности | EN 62368-1, EN 50155 |
| Изоляция | Functional Insulation |
| Напряжение изоляции ввода/вывода | 2250 VDC |
Краткое описание
The THN 30WIR is a series of DC/DC converters designed for highest reliability in harsh environments. With an output power of 30 Watts, this series expands our portfolio of EN 50155 railway certified wide input voltage range 1”x1" DC/DC converters. The THN 30WIR is shielded by a metal enclosure on all six sides for lowest susceptibility to electromagnetic interference. Its full encapsulation guarantees highest resistance to thermal shocks as well as mechanical shocks and vibration. Thanks to its power conversion efficiency of up to 92%, the THN 30WIR can operate at ambient temperatures between -40°C and +65°C without derating and without the need for additional cooling (depending on the model). The THN 30WIR is EN 61373 certified for mechanical shock and vibration and EN 45545-2 certified for fire behavior. It comes with IEC/EN/UL 62368-1 safety approvals.