Конвертер DC/DC Traco Power THR 20-4822WI
Последняя цена (на момент наличия)
- Производитель: Traco Power
- Модель: THR 20-4822WI
- Наличие: Нет в наличии
Технические характеристики
| Выходное напряжение | ±12 VDC |
| Выходной ток | 833/833 mA |
| Номинальная мощность | 20 W |
| Количество выходов | dual |
| Входное напряжение | 18-75 VDC |
| Тип корпуса | Metal Case |
| Тип крепления | PCB Mount |
| Тип соединения | THD (Through-Hole Device) |
| Footprint Type | 2" x 1" |
| Длина | 50.8 mm |
| Ширина | 25.4 mm |
| Глубина | 11 mm |
| Эффективность | 87 % |
| Максимальная температура | 80 °C |
| Минимальная температура | -40 °C |
| Вес | 40.5 g |
| Шум | 100 mVp-p typ. |
| Емкостная нагрузка | 600 µF |
| Удаленное вкл./выкл. | Yes |
| Сертификаты безопасности | EN 62368-1 |
| Изоляция | Reinforced Insulation |
| Напряжение изоляции ввода/вывода | 3000 VAC |
Краткое описание
The THR 20WI is 20 Watt DC/DC converters series with reinforced isolation (3000 VAC). These regulated DC/DC converters come in either a 2"x1" package and also feature increased resistance against shock and vibration according to EN 61373. The THR 20WI offers an internal input filter to comply with EN 55032 class A. High efficiencies up to 88% allow safe operation from –40°C to +80°C (with derating). All models have a wide 4:1 input voltage range and precisely regulated, isolated output voltages. With the latest IT safety certifications (IEC/EN/UL 62368-1) the THR 20WI series is the perfect choice for many demanding applications in the industrial, transportation and instrumentation sectors.