Конвертер DC/DC Traco Power TMR 3-2413WIR
Последняя цена (на момент наличия)
- Производитель: Traco Power
- Модель: TMR 3-2413WIR
- Наличие: Нет в наличии
Технические характеристики
| Выходное напряжение | 15 VDC |
| Выходной ток | 200 mA |
| Номинальная мощность | 3 W |
| Количество выходов | single |
| Входное напряжение | 9-36 VDC |
| Тип корпуса | Metal Case |
| Тип крепления | PCB Mount |
| Тип соединения | THD (Through-Hole Device) |
| Footprint Type | SIP8 |
| Длина | 21.8 mm |
| Ширина | 9.6 mm |
| Глубина | 11.2 mm |
| Эффективность | 83 % |
| Максимальная температура | 90 °C |
| Минимальная температура | -40 °C |
| Вес | 5.9 g |
| Шум | 50 mVp-p typ. / 75 mVp-p max. |
| Емкостная нагрузка | 240 µF |
| Удаленное вкл./выкл. | Yes |
| Сертификаты безопасности | EN 62368-1, EN 50155 |
| Изоляция | Functional Insulation |
| Напряжение изоляции ввода/вывода | 3000 VDC |
Краткое описание
The TMR 3WIR series is a set of 3 Watt DC/DC converters in a SIP-8 metal case. They operate up to 78°C environment temperature at full load and up to 90°C with a 50% load derating. With EN 50155 and UL 60950-1 certification, 3’000 VDC I/O-isolation voltage, external On/Off, current limitation and short circuit protection they cover a wide range of application when space is limited. The input of the converters is designed for a wide voltage range (4:1) and minimum load is not required.